۲۹ دى ۱۳۹۴

ثبت نام کارگاه‌های کیارنگ علایی در اهواز


به همت آموزشگاه عکاسی امین اهواز، دو کارگاه نظری عکاسی در روزهای پنج شنبه ۱ و جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴ در اهواز برگزار خواهد شد.

مدرس این کارگاه‌ها «کیارنگ علایی» است. 

در کارگاه اول با عنوان «در باب مجموعه عکس و انواع آن» به عناصر پایه در تولید مجموعه عکس پرداخته خواهد شد، عناصری که در صورت وحدت با یکدیگر می‌توانند زمینه ساز تولید مجموعه عکس شوند. انواع مجموعه عکس، تعاریف و تمایزات آن و مصادیق مختلفی که در قالب‌های مختلف می‌توان برای مجموعه عکس به آن توجه کرد، در این نشست عنوان خواهد شد. ارائه اطلاعات خارج از قاب از طریق کپشن نویسی و ارائه ایدئولوژی و هدف عکاس در قالب استیتمنت و اینترودیوس از دیگر مباحثی است که در این کارگاه به آن اشاره خواهد شد.

در حاشیه این نشست آثاری از میثم محفوظ، علی نیک رفتار، حسین اسکندری، هانیه استاد آقایی، محبوبه کرملی، بهزاد گلستانی، جلال شمس آذران، احسان قنبری فرد و محبوبه کاظمی نمایش داده خواهد شد.

در کارگاه دوم به یکی از حالات توصیفی عکس‌ها اشاره خواهد شد. حالتی که در این سال‌ها بسیار از آن یاد شده و گاهی حتی به عنوان معیار ارزش گذاری آثار تلقی شده است: «خلاقیت». این عنوان اگرچه به عنوان صفت در توصیف دسته‌ای از عکس‌ها استفاده شده است، اما در همه نحله‌های عکاسی آن‌گاه که عکاسان متمایل به تجربه فضاهای جدید برای آثار و شیوه بیانیشان بوده‌اند مورد مصداق قرار گرفته است.

در کارگاه دوم به مفهوم خلاقیت در عکاسی پرداخته خواهد شد و اینکه مرزهای خلاقیت در عکاسی به چه صورت معنا می‌شود.

آیا خلاقیت صفتی است که به عکس‌ها ضمیمه می‌شود یا شیوه‌ای است اکتسابی که متاثر از اصولی نظری و مبنای تاریخی، فرهنگی در عکس‌ها نمود پیدا خواهد کرد؟ آیا این حالت در پی مشروعیت بخشیدن به عکاسی هنری است یا وظیفه‌ای دیگر بر دوش دارد؟ در این کارگاه به لومینیسم، عکاسان استریت، شیوه‌های دستکاری از پیکتوریال‌ها تا نگره‌های معاصر پرداخته خواهد شد و آثاری از: یوکینیو یانگاری، ریچارد موس، پی‌تر فانچال، آندریاس گورسکی، بروس گیلدن، جان فال و محمد غزالی نمایش داده و تحلیل خواهند شد.

ثبت نام در این دو کارگاه از طریق تماس تلفنی با آموزشگاه عکاسی امین شماره‌های: ۳۳۳۳۸۶۶۲ و ۰۹۱۶۷۰۴۸۸۷۱ و یا مراجعه به نشانی: اهواز، امانیه، میدان راه آهن، جنب بیمه رازی، پلاک ۱۳ میسر خواهد بود.


هیچ نظری برای این مطلب وارد نشده است!
نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
2670995