۱۹ بهمن ۱۳۹۳

کارگاه «عکاسی هنری در قرن ۲۱» در اهواز

درباره ورکشاپ:
هنر معاصر با بکارگیری روش ها و رسانه های جدید در بیان هنری خود، هنر مدرن را به چالش کشید و انقلابی را در شیوه آفرینش هنری رقم زده است. در این تغییر بنیادین عکاسی نقش به سزایی بر عهده داشته است. عکاسی هنری با روحیه تجربه‌گرای خود و گسستن از سنت، فضای پویایی خلق کرد که تحت نام عکاسی هنری معاصر شناخته می شود. عکاسی، که تا مدت ها زیر سایه هنرهای دیگر مثل نقاشی یا مجسمه سازی قرار داشت، هم اکنون با رویکردهای نوینش عضو جدایی ناپذیر گالری ها و نهادهای هنری مختلف در سطح جهان شده است. ورکشاپ «عکاسی هنری در قرن 21» تلاش دارد شرکت کنندگان را با زبانی ساده با جریان ها و گرایش های مختلف عکاسی هنری معاصر آشنا سازد به گونه ای که قادر باشند زبان آن را درک کنند و در مواجه با آثار نوین عکاسی خوانشی صحیح از آن داشته باشند و هم بتوانند با این زبان به آفرینش هنری دست بزنند.
هنر معاصر و ویژگی های آن، تفاوت ها و شباهت های عکاسی فاین آرت و عکاسی هنری معاصر، رابطه هنر مفهومی و عکاسی خیابانی با عکاسی هنری معاصر، رابطه هنرهای جدید مانند پرفورمانس و اینستالیشن با عکاسی و جریان به وجود آمده از آن، عکاسی Deadpan ، مستندنگاری نوین، عکاسی صحنه پردازی شده ، عکاسی در فضای شخصی، دیجیتالی شدن وAppropriation بخشی از مباحثی هستند که در این ورکشاپ مطرح می شوند.
امیرحسین کردونی در سال ۱۳۹۱ از رشته ادبیات زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد و هم اکنون مشغول تحصیل در رشته عکاسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران است، وی پیش از این ورکشاپ های «جریان های معاصر در عکاسی هنری» و «فتوژورنالیسم نو» را در موزه هنرهای معاصر و انجمن سینمای جوانان اهواز برگزار کرده است.

----

زمان: ٢٣ و ٢٤ بهمن ١٣٩٣

مکان: امانیه، میدان راه آهن، مقابل انبار توشه، پلاک ١٣، آموزشگاه عکاسی امین
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره 09167048871 تماس بگیرید.

هیچ نظری برای این مطلب وارد نشده است!
نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
2670983